
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04666
Ext.Price$0.04666
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04666 | $0.04666 |
| 10 | $0.02333 | $0.23330 |
| 50 | $0.02073 | $1.03650 |
| 100 | $0.01842 | $1.84200 |
| 500 | $0.01637 | $8.18500 |
| 1000 | $0.01455 | $14.55000 |
| 3000 | $0.01351 | $40.53000 |
| 5000 | $0.01255 | $62.75000 |
| 10000 | $0.01166 | $116.60000 |
